100QJD3-21

100QJD3-21

Како професионално производство од 7100QJD3-21, можете да бидете сигурни дека ќе купите 100QJD3-21 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


4" deep well pump multi-stage impellers with high performance, especially recommended for elevation, distribution and pressurisation in civil and agricultural application. Assembly in prssure units, cisterns, irrigation, washing systems, etc.


Модел бр. 100QJD3-21 100QJD3-30 100QJD3-39 100QJD3-54
Номинална моќност 700W 950W 1300W 1700W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 42м 62м 80м 112м
Макс. Стапка на пумпа 4500 литри на час 4500 литри на час 4500 литри на час 4500 литри на час
Макс. Потопна длабочина 50м 50м 50м 50м
Максимална големина на зрно 1,5 мм 1,5 мм 1,5 мм 1,5 мм
Макс.притисок 0,42MPa 0,62 MPa 0,8MPa 1,12MPa
Дија на цевката за поврзување G1.25 "G1.5" G1.25 "G1.5" G1.25 "G1.5" G1.25 "G1.5"
Спецификација на кабел HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm²
Должина на кабелот 593 мм 689 мм 826 мм 1001 мм
Ниско ниво на цицање на пумпата 351 мм 366 мм 386 мм 426 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на работно коло 7 парчиња 10 парчиња 13 парчиња 18 парчиња
Главна големина на картонска кутија 22,5x17,5x88cm/1pc/a> 22,5х17,5х94см/1 парче 22,5x17,5x100cm/1pc 22,5x17,5x100cm/1pcc
Бруто тежина на главната картонска кутија 14,5 кг 16,4 кг 18,3 кг 20,8 кг
Количество/20â € ™ GP 808 парчиња 711 парчиња 641 парчиња 547 парчињаЖешки тагови: 100QJD3-21, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи