100QJD4-24

100QJD4-24

Следното е вовед во 100QJD4-24, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да разберете 100QJD4-24. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


4" deep well pump multi-stage impellers with high performance, especially recommended for elevation, distribution and pressurisation in civil and agricultural application. Assembly in prssure units, cisterns, irrigation, washing systems, etc.


Модел бр. 100QJD4-24 100QJD4-32 100QJD4-40 100QJD4-56
Номинална моќност 700W 950W 1300W 1700W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 40м 54м 66м 94м
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 6000 литри на час 6000 литри на час 6000 литри на час
Макс. Потопна длабочина 50м 50м 50м 50м
Максимална големина на зрно 1,5 мм 1,5 мм 1,5 мм 1,5 мм
Макс.притисок 0,4MPa 0,54MPa 0,66 MPa 0,94MPa
Дија на цевката за поврзување G1.25 "G1.5" G1.25 "G1.5" G1.25 "G1.5" G1.25 "G1.5"
Спецификација на кабел HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm²
Должина на кабелот 577 мм 596 мм 728 мм 920 мм
Ниско ниво на цицање на пумпата 351 мм 366 мм 386 мм 426 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на работно коло 6 парчиња 8 парчиња 10 парчиња 14 парчиња
Главна големина на картонска кутија 22,5х17,5х84,5см/1 парче 22,5х17,5х94см/1 парче 22,5x17,5x100cm/1pc 22,5x17,5x100cm/1pcc
Бруто тежина на главната картонска кутија 15,8 кг 16 кг 16,2 кг 16,7 кг
Количина/20 â € ™ GP 842 парчиња 757 парчиња 711 парчиња 603 парчињаЖешки тагови: 100QJD4-24, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи