4СПМ2-11-0.55Г

4СПМ2-11-0.55Г

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме 4SPM2-11-0.55Y. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


4" deep well pump multi-stage impellers with high performance, especially recommended for elevation, distribution and pressurisation in civil and agricultural application. Assembly in prssure units, cisterns, irrigation, washing systems, etc.


Модел бр. 4СПМ2-11-0.55Г 4SPM3-9-0.55Y 4SPM5-6-0.55Y
Номинална моќност 900W 900W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 59м 54м 35м
Макс. Стапка на пумпа 3800 литри на час 4500 литри на час 7800 литри на час
Макс. Потопна длабочина 50м 50м 50м
Максимална големина на зрно 2 мм 3 мм 3 мм
Макс.притисок 0,59MPa 0,54MPa 0,35MPa
Дија на цевката за поврзување G1.25 " G1.25 " G1,5 "
Спецификација на кабел HO7RN-F4G0.75мм HO7RN-F4G0.75мм HO7RN-F4G0.75мм
Должина на кабелот 632 мм 590 мм 545 мм
Ниско ниво на цицање на пумпата 401мм 401мм 401мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на работно коло 11 парчиња 9 парчиња 6 парчиња



Жешки тагови: 4SPM2-11-0.55Y, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи