4SPM2-7-0.37Y

4SPM2-7-0.37Y

Можете да бидете сигурни дека ќе купите 4SPM2-7-0.37Y од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

4" deep well pump multi-stage impellers with high performance, especially recommended for elevation, distribution and pressurisation in civil and agricultural application. Assembly in prssure units, cisterns, irrigation, washing systems, etc.


Модел бр. 4SPM2-7-0.37Y 4SPM3-6-0.37Y 4SPM5-4-0.37Y
Номинална моќност 750W 750W 750W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 42м 36м 24м
Макс. Стапка на пумпа 3800 литри на час 4500 литри на час 7800 литри на час
Макс. Потопна длабочина 50м 50м 50м
Максимална големина на зрно 2 мм 3 мм 3 мм
Макс.притисок 0,42MPa 0,36MPa 0,24 MPa
Дија на цевката за поврзување G1.25 " G1.25 " G1,5 "
Спецификација на кабел HO7RN-F4G0.75мм HO7RN-F4G0.75мм HO7RN-F4G0.75мм
Должина на кабелот 533 мм 512 мм 482 мм
Ниско ниво на цицање на пумпата 386 мм 386 мм 386 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на работно коло 7 парчиња 6 парчиња 4 парчињаЖешки тагови: 4SPM2-7-0.37Y, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи