75QJD2-23

75QJD2-23

Како професионално производство 75QJD2-23, можете да бидете сигурни дека ќе купите 75QJD2-23 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


3" deep well pump multi-stage impellers with high performance, especially recommended for elevation, distribution and pressurisation in civil and agricultural application. Assembly in prssure units, cisterns, irrigation, washing systems, etc.


Модел бр. 75QJD2-23 75QJD2-32 75QJD2-41
Номинална моќност 500W 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 30м 45м 60м
Макс. Стапка на пумпа 4200 литри на час 4200 литри на час 4200 литри на час
Макс. Потопна длабочина 50м 50м 50м
Максимална големина на зрно 1,5 мм 1,5 мм 1,5 мм
Макс.притисок 0,3 MPa 0,3 MPa 0,6MPa
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G0.75мм HO7RN-F4G0.75мм
Должина на кабелот 655 мм 807 мм 932 мм
Ниско ниво на цицање на пумпата 406 мм 426 мм 446 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на работно коло 8 парчиња 12 парчиња 16 парчињаЖешки тагови: 75QJD2-23, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи