AUDJPXXXDHT

AUDJPXXXDHT

Следното е вовед во AUDJPXXXDHT, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете AUDJPXXXDHT. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Автоматски засилувачки систем заедно со повеќестепена пумпа со работно коло и резервоар за притисок од јаглероден челик од 24 литри. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. AUJDP800DHT AUJDP1100DHT
Номинална моќност 800W 1100W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 45м 56м
Макс. Стапка на проток 2400 литри на час 2600 литри на час
Макс. Висина на аукција 20м 25м
Работен притисок 1,0 ~ 2,2 бари 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 "1 1/4" G1 "ã € G1 1/4"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L
Големина на кутија за подарок со знаци 55х37х60 см 55х37х60 см
Бруто тежина на знакот 22,4 кг 23,9 кг
Количество/20â € ™ GP 229 парчиња 229 парчињаЖешки тагови: AUDJPXXXDHT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи