AUDJPXXXHT

AUDJPXXXHT

Можете да бидете сигурни дека ќе купите AUDJPXXXHT од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Garden jet pump equipped with an injector for high suction purpose and applied for clean water only. Cast iron pump head, aluminum motor housing and fan cover. This pump has also included both pressure gaugue and mechanical pressure control switch.

Модел бр. AUJDP800HT AUJDP1100HT
Номинална моќност 800W 1100W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 45м 56м
Макс. Стапка на проток 2400 литри на час 2600 литри на час
Макс. Висина на аукција 20м 25м
Макс.притисок 2.2bar 3.2bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 "1 1/4" G1 "ã € G1 1/4"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L
Големина на кутија за подароци 40,5х35х26см 40,5х35х26см
Единечна бруто тежина 16,1 кг 17,2 кг
Количина/20 â € ™ GP 1688 парчиња 1688 парчињаЖешки тагови: AUDJPXXXHT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи