CMPXXX-XP

CMPXXX-XP

Добредојдовте да купите CMPXXX-XP од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Multi-stage impeller garden jet pump with cast iron pump head with stainless steel casing on pump head and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of garden jet pumps are very easy to install and operate.

Модел бр. CMP900-3P CMP1100-4P CMP1300-5P
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 46м 55м
Макс. Стапка на проток 6000 литри на час 6000 литри на час 6000 литри на час
Макс. Висина на аукција 1,5 метри 1,5 метри 1,5 метри
Макс.притисок 3,5 бари 4,6 бар 5,5bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 80 80 80
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 3PCS 4PCS 5PCS
Големина на кутија за подарок со знаци 42х22х27см 45х22х27см 47х22х27см
Бруто тежина на знакот 13,3 кг 14,5 кг 15,3 кг
Количество/20â € ™ GP 1122 парчиња 1047 парчиња 1002 парчињаЖешки тагови: CMPXXX-XP, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрички, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи