CPXXXHT

CPXXXHT

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме CPXXXHT. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Centrifugal pump with cast iron pump head and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of pumps are very easy to install and operate.

Модел бр. CP370HT CP550HT CP750HT
Номинална моќност 370W 550W 750W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 20м 20м 30м
Макс. Стапка на проток 4000 литри на час 4500 литри на час 5000л/час
Макс.притисок 2.0 бар 2.0 бар 3.0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G0.75мм
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подароци 33,5х23х27см 33,5х23х27см 33,5х23х27см
Единечна бруто тежина 7,8 кг 9,5 кг 11,5 кг
Количество/20â € ™ GP 1345 парчиња 1345 парчиња 1345 парчињаЖешки тагови: CPXXXHT, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи