DCJ1502

DCJ1502

Следното е вовед во DCJ1502, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете DCJ1502. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Градина џет пумпа со полнач за батерии DC 18V за нанесување чиста вода. Оваа пумпа ги заменува претходните производи за наизменична струја со употреба на литиумска батерија како моќ за да биде ослободена од многу ограничувања. Може да се користи на секое место на отворено за пренос на вода и наводнување. Пумпата е омилена од многу клиенти, бидејќи не е само мала, туку е опремена со батерија, така што може да биде бесплатна од надворешната моќност за да може да се носи лесно.


Модел Junhe DCJ1502
Номинална моќност 180W
Макс. Висина на пумпата 22м
Макс. Стапка на пумпа 2800 литри на час
Макс.притисок 2.2bar
Дија на цевката за поврзување G1 "
Капацитет на батеријата 18V / 4AH
Максимална батерија за време на користење 27мин
Спецификација на кабел Вклучено
Макс. Средна температура Безжичен тип
Количина во картонска кутија 35 “
Големина на кутија за подароци 45 × 23 × 29,5 см
Единечна бруто тежина 4,2 кг
Количина/20 â € ™ GP 943 парчињаЖешки тагови: DCJ1502, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи