DCQ501

DCQ501

Добредојдовте да купите DCQ501 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Потопна пумпа за вода за дожд со DC 12V батерија и полнење на батеријата само за нанесување чиста вода. Пумпата е наменета за намена без електрична енергија. Може да се користи на секое место на отворено за пренос на вода и иригација. Пумпата може да се стави во дрвено буре или пластичен резервоар за вода пред работа.


Модел бр. DCQ501
Номинална моќност 50W
Макс. Висина на пумпата 11м
Макс. Стапка на пумпа 1500л/час
Макс.притисок 1,1 бар
Дија на цевката за поврзување G3/4 "
Капацитет на батеријата 12V / 2AH
Максимална батерија за време на користење 30мин
Полнач на батерии Вклучено
Спецификација на кабел HO5RN-F2G0.75мм
Најниско почетно ниво на пумпа 30мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 15мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 76 × 34 × 38 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20,5 кг
Количество/20â € ™ GP 1140 парчињаЖешки тагови: DCQ501, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи