DCQ802

DCQ802

Како професионално производство на DCQ802, можете да бидете сигурни дека ќе купите DCQ802 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Оваа пумпа е потопна пумпа за домаќинство DDC со дизајн на брзо отстранлива основа, што ќе го олесни чистењето на заплетките. Применливи услови: пумпање за чамци, градинарство, пумпање базен, наводнување цвеќиња и трева, температура на амбиенталната вода не повеќе од 35 степени Целзиусови. Едноставниот дизајн на изгледот и малата димензија го олеснуваат носењето, тој беше многу популарен и за домашниот пазар и за земјите од Југоисточна Азија.Модел Junhe DCQ802
Номинална моќност 180W
Макс. Висина на пумпата
Макс. Стапка на пумпа 4000 литри на час
Максимална големина на зрно 3,5 мм
Макс.притисок 0,5 бари
Дија на цевката за поврзување G1â € â â €
Напон 12V/DC
Спецификација на кабел HO5RN-F2xG0.75мм
Макс. Средна температура 35 “
Количина во картонска кутија 24 парчиња
Големина на кутија за подароци 13х10,5х23см
Единечна бруто тежина 1,4 кг
Количина/20 â € ™ GP 7488 парчињаЖешки тагови: DCQ802, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи