FPXXX-01

FPXXX-01

Можете да бидете сигурни дека ќе купите FPXXX-01 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible fountain pump with plastic pump body and 4pcs interchangeable plastic nozzles to obtain different water plays. The pump motors are of low power consumption. It is ideal to install in ponds or basins with a water capacity of 800 to 2200 liters.

Модел бр. FP038-01 FP048-01 FP058-01
Номинална моќност 38W 48W 58W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 2,5м 2,7 метри
Макс. Стапка на пумпа 1600 литри на час 2000л/час 2300 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Макс Притисок 0,2 бари 0,25 бари 0,27 бари
Дија на цевката за поврзување G1/2 " G1/2 " G1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм2 HO5RN-F3G0.75мм2 HO5RN-F3G0.75мм2
Должина на кабелот 10м 10м 10м
Ниско ниво на почетна пумпа 20см 20см 20см
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина во картонска кутија 4PCS 4PCS 4PCS
Главна големина на картонска кутија 36х35х32 см 36х35х32 см 36х35х32 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 12,5 кг 13 кг 13,5 кг
Количество/20â € ™ GP 2780 парчиња 2780 парчиња 2780 парчињаЖешки тагови: FPXXX-01, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи