HYP28-038B

HYP28-038B

Следното е вовед во HYP28-038B, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете HYP28-038B. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Submersible fountainpumpwithstainless steelpumpbody and4pcs interchangeable plastic nozzles to obtain different water plays. The pump motors are of low power consumption. It is ideal to install in ponds or basins with a water capacity of 800 to 2200 liters.

Модел бр. HYP28-038B HYP36-050B
Номинална моќност 38W 50W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 1,9м 2,3м
Макс. Стапка на пумпа 1400 литри на час 1750 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Макс.притисок 0,19 бари 0,23 бари
Дија на цевката за поврзување. G1/2 " G1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм2
Должина на кабелот 10м 10м
Пониско почетно ниво на пумпа 25см 25см
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во картонска кутија 8 парчиња 8 парчиња
Главна големина на картонска кутија 42х42х36см 42х42х36см
Бруто тежина на главната картонска кутија 19 кг 20,5 кг
Количина/20'ГП 3500 парчиња 3500 парчињаЖешки тагови: HYP28-038B, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи