HYP50-075

HYP50-075

Добредојдовте да купите HYP50-075 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Submersible fountain pump with plastic pump body and 3pcs interchangeable plastic nozzles to obtain different water plays. The pump motors are of low power consumption. It is ideal to install in ponds or basins with a water capacity of 800 to 2200 liters.

Модел бр. HYP50-075 HYP70-110
Номинална моќност 75W 110W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 2,6 метри
Макс. Стапка на пумпа 2600 литри на час 3000л/час
Макс. Потопна длабочина
Макс.притисок 0,26 бар 0,3 бар
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм2
Должина на кабелот 10м 10м
Пониско почетно ниво на пумпа 25см 25см
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во картонска кутија 6 парчиња 6 парчиња
Главна големина на картонска кутија 48х25х54см 48х25х54см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20,5 кг 23 кг
Количина/20'ГП 2592 парчиња 2592 парчињаЖешки тагови: HYP50-075, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи