JGPXXX15-XP

JGPXXX15-XP

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX15-XP. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Multi-stage impeller garden jet pump with plastic pump head with stainless steel casing on pump head and plastic pump handle and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of garden jet pumps are very easy to install and operate.

Модел бр. JGP90015-3P JGP110015-4P JGP130015-5P
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 46м 55м
Макс. Стапка на проток 5400 литри на час 5400 литри на час 5400 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3,5 бари 4,6 бар 5,5bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 80 80 80
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 3PCS 4PCS 5PCS
Големина на кутија за подарок со знаци 46х28х29см 46х28х29см 46х28х29см
Бруто тежина на знакот 10,8 кг 11,7 кг 12,7 кг
Количество/20â € ™ GP 749 парчиња 749 парчиња 749 парчињаЖешки тагови: JGPXXX15-XP, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи