JGPXXX15D-XP

JGPXXX15D-XP

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX15D-XP. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Автоматски засилувачки систем заедно со повеќестепена пумпа со работно коло и резервоар за притисок од јаглероден челик од 24 литри. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. JGP90015D-3P JGP110015D-4P JGP130015D-5P
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 46м 55м
Макс. Стапка на проток 5400 литри на час 5400 литри на час 5400 литри на час
Макс. Висина на аукција
Работен притисок 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 80 80 80
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 3PCS 3PCS 3PCS
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L 24L
Големина на кутија за подарок со знаци 55х32х67см 55х32х67см 55х32х67см
Бруто тежина на знакот 16 кг 17,5 кг 18 кг
Количество/20â € ™ GP 237 парчиња 237 парчиња 237 парчињаЖешки тагови: JGPXXX15D-XP, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи