JGPXXX1C ИНОКС

JGPXXX1C ИНОКС

Добредојдовте да купите JGPXXX1C INOX од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот

JGPXXX1C INOX

Automatic booster system coupled with stainless steel pump head jet pump and 19L carbon steel pressure tank. This pump has equipped mechanical pressure control switch and pressure gauge. It works very silent and reliable and particularly suitable to increase pressure from a water system.

Модел бр. JGP6001C ИНОКС JGP8001C ИНОКС JGP10001C ИНОКС JGP12001C ИНОКС
Номинална моќност 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 35м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на пумпа 3000л/час 3200 литри на час 3500 литри на час 3700 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Работен притисок 1.3 ~ 2.6bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L 19L
Големина на кутија за подароци 48,5х30х51см 48,5х30х51см 48,5х30х51см 48,5х30х51см
Единечна бруто тежина 13,7 кг 14 кг 14,3 кг 14,6 кг
Количество/20â € ™ GP 377 парчиња 377 парчиња 377 парчиња 377 парчињаЖешки тагови: JGPXXX1C INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи