JGPXXX1CHT

JGPXXX1CHT

Добредојдовте да купите JGPXXX1CHT од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Автоматски систем за зајакнување заедно со глава на пумпа од леано железо млаз пумпа и 19Lcarbonsteelpressure резервоар. Овој пумпа е опремен со механички контролен притисок прекинувач и манометар. Работи многу тивок и сигурен и особено погоден за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. JGP6001CHT JGP8001CHT JGP10001CHT JGP12001CHT
Номинална моќност 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на проток 3000л/ч 3200 литри на час 3500 литри на час 3700 литри на час
Макс. Висина на аукција
Работен притисок 1.3 ~ 2.6bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L 19L
Големина на кутија за подарок со знаци 48,5х30х51см 48,5х30х51см 48,5х30х51см 48,5х30х51см
Бруто тежина на знакот 11,8 кг 12 кг 12,5 кг 12,8 кг
Количество/20â € ™ GP 377 парчиња 377 парчиња 377 парчиња 377 парчињаЖешки тагови: JGPXXX1CHT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи