JGPXXX1WHT

JGPXXX1WHT

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX1WHT. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Garden jet pump with cast iron pump head and iron pump handle and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of garden jet pumps are very easy to install and operate.

Модел бр. JGP6001WHT JGP8001WHT JGP10001WHT JGP12001WHT
Номинална моќност 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на проток 3000л/час 3200 литри на час 3500/час 3700/час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3,5 бари 3,8 бар 4,4 бари 4,6 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 37х21х26см 37х21х26см 37х21х26см 37х21х26см
Бруто тежина на знакот 8,7 кг 9 кг 9,3 кг 9,6 кг
Количина/20 â € ™ GP 1386 парчиња 1386 парчиња 1386 парчиња 1386 парчињаЖешки тагови: JGPXXX1WHT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи