JGPXXX21DHT

JGPXXX21DHT

Следното е вовед во JGPXXX21DHT, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете JGPXXX21DHT. Повелете нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Автоматски систем за засилување поврзан со леано железна пумпа за главна пумпа и резервоар за притисок од 24 јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.


Модел бр. JGP80021DHT JGP110021DHT
Номинална моќност 800W 1100W
Макс. Глава 40м 45м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4200 литри на час
Работен притисок 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 55х32х56 см 55х32х56 см
Бруто тежина на знакот 18 кг 21,4 кг
Количество/20â € ™ GP 284 парчиња 284 парчињаЖешки тагови: JGPXXX21DHT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи