JGPXXX21HT

JGPXXX21HT

Можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX21HT од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Garden jet pump with cast iron pump head and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of garden jet pumps are very easy to install and operate.


Модел бр. JGP80021HT JGP110021HT
Номинална моќност 800W 1100W
Макс. Глава 40м 45м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4200 литри на час
Макс. Притисок 4.0bar 4,5bar
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 45х22х23,5 см 45х22х23,5 см
Бруто тежина на знакот 14,3 кг 15,7 кг
Количество/20â € ™ GP 1200 парчиња 1200 парчињаЖешки тагови: JGPXXX21HT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи