JGPXXX22C

JGPXXX22C

Следното е вовед во JGPXXX22C, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете JGPXXX22C. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Автоматски систем за засилување поврзан со пластична пумпа за главна пумпа со вграден филтер за вода на главата и резервоар за притисок од 19 листови од јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.


Модел бр. JGP90022C JGP110022C JGP130022C
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Макс. Глава 40м 45м 48м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4200 литри на час 4500 литри на час
Работен притисок 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 50х35х65 см 50х35х65 см 50х35х65 см
Бруто тежина на знакот 15,7 кг 16,2 кг 16,8 кг
Количество/20â € ™ GP 255 парчиња 255 парчиња 255 парчињаЖешки тагови: JGPXXX22C, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи