JGPXXX24C ИНОКС

JGPXXX24C ИНОКС

Можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX24C INOX од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX24C ИНОКС

Автоматски систем за засилување поврзан со пластична пумпа за главна пумпа со вграден филтер за вода и обвивка од нерѓосувачки челик на главата и 24L резервоар за притисок од јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.


Модел бр. JGP65024C ИНОКС JGP800024C ИНОКС
Номинална моќност 650W 800W
Макс. Глава 35м 38м
Макс. Стапка на проток 3000л/ч 3300 литри на час
Работен притисок 1.3-2.6bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 53х32х63 см 53х32х63 см
Бруто тежина на знакот 13,5 кг 14,3 кг
Количина/20 â € ™ GP 262 парчиња 262 парчињаЖешки тагови: JGPXXX24C INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи