JGPXXX24C

JGPXXX24C

Како професионално производство на JGPXXX24C, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX24C од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Автоматски систем за засилување поврзан со пластична пумпа за главна пумпа со вграден филтер за вода на главата и резервоар за притисок од 24 јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.


Модел бр. JGP65024C JGP80024C
Номинална моќност 650W 800W
Макс. Глава 35м 38м
Макс. Стапка на проток 3000л/ч 3300 литри на час
Работен притисок 1.3-2.6bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 53х32х63 см 53х32х63 см
Бруто тежина на знакот 13,2 кг 14 кг
Количество/20â € ™ GP 262 парчиња 262 парчињаЖешки тагови: JGPXXX24C, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи