JGPXXX25DHT-XP

JGPXXX25DHT-XP

Како професионално производство на JGPXXX25DHT-XP, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX25DHT-XP од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Автоматски засилувачки систем заедно со повеќестепена пумпа со работно коло и резервоар за притисок од јаглероден челик од 24 литри. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.


Модел бр. JGP90025DHT-3P JGP110025DHT-4P JGP130025DHT-5P
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Макс. Глава 36м 46м 55м
Макс. Стапка на проток 5400 литри на час 5400 литри на час 5400 литри на час
Работен притисок 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 80 80 80
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L 24L
Количина на коло 3PC 3PC 3PC
Големина на кутија за подарок со знаци 55х32х59см 55х32х59см 55х32х59см
Бруто тежина на знакот 17,2 кг 18,3 кг 21,5 кг
Количество/20â € ™ GP 269 ​​парчиња 269 ​​парчиња 269 ​​парчињаЖешки тагови: JGPXXX25DHT-XP, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи