JGPXXX25HT-XP

JGPXXX25HT-XP

Следното е вовед во JGPXXX25HT-XP, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете JGPXXX25HT-XP. Повелете нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Multi-stage impeller garden jet pump with cast iron pump head with stainless steel casing on pump head and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of garden jet pumps are very easy to install and operate.


Модел бр. JGP90025HT-3P JGP110025HT-4P JGP130025HT-5P
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Макс. Глава 36м 46м 55м
Макс. Стапка на проток 5400 литри на час 5400 литри на час 5400 литри на час
Макс. Притисок 3.6 бар 4,6 бар 5,5bar
Макс. Шум (dB) 80 80 80
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Количина на коло 3PC 4PC 5PC
Големина на кутија за подарок со знаци 45х22х27см 47х22х27см 47х22х27см
Бруто тежина на знакот 12,5 кг 13,8 кг 14,5 кг
Количество/20â € ™ GP 1048 парчиња 1002 парчиња 1002 парчињаЖешки тагови: JGPXXX25HT-XP, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи