JGPXXX2C ИНОКС

JGPXXX2C ИНОКС

Како професионално производство на JGPXXX2C INOX, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX2C INOX од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX2C INOX

Automatic booster system coupled with stainless steel pump head jet pump and 19L carbon steel pressure tank. This pump has equipped mechanical pressure control switch and pressure gauge. It works very silent and reliable and particularly suitable to increase pressure from a water system.

Модел бр. JGP6002C ИНОКС JGP8002C ИНОКС JGP10002C ИНОКС JGP12002C ИНОКС
Номинална моќност 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 35м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на пумпа 3000л/час 3200 литри на час 3500 литри на час 3700 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Работен притисок 1,3 ~ 2,6bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L 19L
Големина на кутија за подароци 46,5х28х51см 46,5х28х51см 46,5х28х51см 46,5х28х51см
Единечна бруто тежина 13,7 кг 14 кг 14,3 кг 14,6 кг
Количество/20â € ™ GP 377 парчиња 377 парчиња 377 парчиња 377 парчињаЖешки тагови: JGPXXX2C INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи