JGPXXX2F ИНОКС

JGPXXX2F ИНОКС

Следното е вовед во JGPXXX2F INOX, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете JGPXXX2F INOX. Повелете нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот

JGPXXX2F ИНОКС

Градина пумпа со глава на пумпа од нерѓосувачки челик и рачка од пластична пумпа и целосен пластичен капак на куќиштето на моторот само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.

Модел бр. JGP6002F ИНОКС JGP8002F ИНОКС JGP10002F ИНОКС JGP12002F ИНОКС
Номинална моќност 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 35м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на пумпа 3000л/ч 3200 литри на час 3500 литри на час 3700 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3,5 бари 3,8 бар 4,4 бари 4,6 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подароци 37,5х26х32см 37,5х26х32см 37,5х26х32см 37,5х26х32см
Единечна бруто тежина 7,5 кг 7,8 кг 8,1 кг 8,5 кг
Количество/20â € ™ GP 898 парчиња 898 парчиња 898 парчиња 898 парчињаЖешки тагови: JGPXXX2F INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи