JGPXXX35 ИНОКС

JGPXXX35 ИНОКС

Можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX35 INOX од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX35 ИНОКС

Градина пумпа со глава на пумпа од нерѓосувачки челик и рачка од пластична пумпа и куќиште на алуминиумски мотор и капак од железен вентилатор само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/ исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.

Модел бр. JGP40035 ИНОКС JGP60035 ИНОКС JGP80035 ИНОКС JGP100035 ИНОКС JGP120035 ИНОКС
Номинална моќност 400W 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 30м 35м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3000л/ч 3200 литри на час 3500 литри на час 3700 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3 бар 3,5 бари 3,8 бар 4,4 бари 4,6 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 37х22,5х26см 37х22,5х26см 37х22,5х26см 37х22,5х26см 37х22,5х26см
Бруто тежина на знакот 7 кг 7,2 кг 7,5 кг 7,8 кг 8,8 кг
Количество/20â € ™ GP 1293 парчиња 1293 парчиња 1293 парчиња 1293 парчиња 1293 парчињаЖешки тагови: JGPXXX35 INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи