JGPXXX35

JGPXXX35

Како професионално производство на JGPXXX35, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX35 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Градина џет пумпа со пластична глава на пумпа и пластична рачка на пумпа и куќиште на алуминиумски мотор и капак на железен вентилатор само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.

Модел бр. JGP40035 JGP60035 JGP80035 JGP100035 JGP120035
Номинална моќност 400W 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 30м 35м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3000л/ч 3200 литри на час 3500 литри на час 3700 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3 бар 3,5 бари 3,8 бар 4,4 бари 4,6 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 37х21х26см 37х21х26см 37х21х26см 37х21х26см 37х21х26см
Бруто тежина на знакот 6,7 кг 6,8 кг 7 кг 8,3 кг 8,6 кг
Количина/20 â € ™ GP 1386 парчиња 1386 парчиња 1386 парчиња 1386 парчиња 1386 парчињаЖешки тагови: JGPXXX35, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи