JGPXXX35C ИНОКС

JGPXXX35C ИНОКС

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX35C INOX. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX35C ИНОКС

Автоматски систем за зајакнување заедно со пумпа за глава од пумпа од нерѓосувачки челик и резервоар за притисок од 19 јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем

Модел бр. JGP40035CINOX JGP60035CINOX JGP80035CINOX JGP100035CINOX JGP120035CINOX
Номинална моќност 400W 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 30м 30м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на пумпа 2800 литри на час 3000л/ч 3200 литри на час 3500 литри на час 3700 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Работен притисок 1.2-2.4bar 1.3-2.6bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L 19L 19L
Големина на кутија за подароци 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см
Единечна бруто тежина 11,5 кг 12,1 кг 12,7 кг 13,3 кг 14,1 кг
Количество/20â € ™ GP 338 парчиња 338 парчиња 338 парчиња 338 парчиња 338 парчињаЖешки тагови: JGPXXX35C INOX, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржливост

Испрати барање

Поврзани производи