JGPXXX36 ИНОКС

JGPXXX36 ИНОКС

Добредојдовте да купите JGPXXX36 INOX од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот

JGPXXX36 ИНОКС

Градина пумпа со глава на пумпа од нерѓосувачки челик и рачка од пластична пумпа и целосен пластичен капак на куќиштето на моторот само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.

Модел бр. JGP40035 ИНОКС JGP60035 ИНОКС JGP80035 ИНОКС JGP100035 ИНОКС JGP120035 ИНОКС
Номинална моќност 400W 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 30м 35м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3000л/ч 3200 литри на час 3500 литри на час 3700 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3 бар 3,5 бари 3,8 бар 4,4 бари 4,6 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 37 × 22,5 × 26 см 37х22,5х26см 37х22,5х26см 37х22,5х26см 37х22,5х26см
Бруто тежина на знакот 6,9 кг 7,2 кг 7,5 кг 7,8 кг 8,8 кг
Количество/20â € ™ GP 1293 парчиња 1293 парчиња 1293 парчиња 1293 парчиња 1293 парчињаЖешки тагови: JGPXXX36 INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи