JGPXXX36C

JGPXXX36C

Добредојдовте да купите JGPXXX36C од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Автоматски систем за засилување поврзан со пластична пумпа за главна пумпа и резервоар за притисок од 19 јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. JGP40036C JGP60036C JGP80036C JGP100036C JGP120036C
Номинална моќност 400W 600W 800W 1000W 1200W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 30м 30м 38м 44м 46м
Макс. Стапка на пумпа 2800 литри на час 3000л/ч 3200 литри на час 3500 литри на час 3700 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Работен притисок 1.2-2.4bar 1.3-2.6bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L 19L 19L
Големина на кутија за подароци 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см
Единечна бруто тежина 11,2 кг 11,8 кг 12,4 кг 13 кг 13,8 кг
Количество/20â € ™ GP 338 парчиња 338 парчиња 338 парчиња 338 парчиња 338 парчињаЖешки тагови: JGPXXX36C, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи