JGPXXX37

JGPXXX37

Можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX37 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


Градина џет пумпа со пластична глава на пумпа и пластична рачка на пумпа и куќиште на алуминиумски мотор и капак на железен вентилатор само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.


Модел бр. JGP40037 JGP60037 JGP80037
Номинална моќност 400W 600W 800W
Макс. Глава 30м 35м 38м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3100 литри на час 3500 литри на час
Макс. Притисок 3 бар 3,5 бари 3,8 бар
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 39х25х30см 39х25х30см 39х25х30см
Бруто тежина на знакот 5,8 кг 6,9 кг 7,2 кг
Количина/20 â € ™ GP 957 парчиња 957 парчиња 957 парчињаЖешки тагови: JGPXXX37, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи