JGPXXX37C

JGPXXX37C

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX37C. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Automatic booster system coupled with plastic pump head jet pump and 19L carbon steel pressure tank. This pump has equipped mechanical pressure control switch and pressure gauge. It works very silent and reliable and particularly suitable to increase pressure from a water system.


Модел бр. JGP40037C JGP60037C JGP80037C
Номинална моќност 400W 600W 800W
Макс. Глава 30м 35м 38м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3100 литри на час 3500 литри на час
Работен притисок 1.2-2.4bar 1.3-2.6bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 48,5х30х51см 48,5х30х51см 48,5х30х51см
Бруто тежина на знакот 11,5 кг 12,2 кг 13,3 кг
Количество/20â € ™ GP 377 парчиња 377 парчиња 377 парчињаЖешки тагови: JGPXXX37C, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи