JGPXXX37D ИНОКС

JGPXXX37D ИНОКС

Како професионално производство на JGPXXX37D INOX, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX37D INOX од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX37D INOX

Automatic booster system coupled with stainless steel pump head jet pump and 24L carbon steel pressure tank. This pump has equipped mechanical pressure control switch and pressure gauge. It works very silent and reliable and particularly suitable to increase pressure from a water system.


Модел бр. JGP90037D ИНОКС JGP110037D ИНОКС JGP130037D ИНОКС
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4600 литри на час 4800 литри на час
Работен притисок 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L 24L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 55х32х61см 55х32х61см 55х32х61см
Бруто тежина на знакот 14,5 кг 16,5 кг 17 кг
Количество/20â € ™ GP 260 парчиња 260 парчиња 260 парчињаЖешки тагови: JGPXXX37D INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи