JGPXXX39BL ИНОКС

JGPXXX39BL ИНОКС

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX39BL INOX. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX39BL ИНОКС

Мулти-функционална пумпа за градина со пластична глава на пумпа и обвивка од нерѓосувачки челик за примена на чиста вода. Главата на пумпата има вграден филтер за вода / вграден неповратен вентил, разводната кутија има прекинувач за контакт и индикаторско светло за да ја покаже пумпата во различен статус на работа, основата на пумпата има вградено детектор за притисок за кој може автоматски да го контролира стартувањето и запирањето на пумпата при поставениот притисок.

Модел Junhe JGP90039BN ИНОКС JGP110039BN ИНОКС JGP130039BN ИНОКС
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4100 литри на час 4200 литри на час
Макс.притисок 4.2bar 4,5 бар 5 бар
Максимална бучава (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1â € â â € G1â € â â € G1â € â â €
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Количина на работно коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Големина на кутија за подароци 46 × 28 × 38 см 46 × 28 × 38 см 46 × 28 × 38 см
Единечна бруто тежина 9,8 кг 11,7 кг 12,1 кг
Количина/20 â € ™ GP 572 парчиња 572 парчиња 572 парчињаЖешки тагови: JGPXXX39BL INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи