JGPXXX39BN ИНОКС

JGPXXX39BN ИНОКС

Можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX39BN INOX од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX39BN ИНОКС

Мулти-функционална пумпа за градина со пластична глава на пумпа и обвивка од нерѓосувачки челик за примена на чиста вода. Главата на пумпата има вграден филтер за вода / вграден неповратен вентил, разводната кутија има LCD екран и прекинувач за контакт и индикаторско светло до покажете ја пумпата во различен работен статус, основата на пумпата има вградено вграден детектор за притисок за кој може автоматски да го контролира стартувањето и запирањето на пумпата при поставениот притисок. Може да поставите време и притисок за оваа пумпа, исто така, може да покаже стапка на проток и висина на испорака на екранот.

Модел Junhe JGP90039BL ИНОКС JGP110039BL ИНОКС JGP130039BL ИНОКС
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4100 литри на час 4200 литри на час
Макс.притисок 4.2bar 4,5 бар 5 бар
Максимална бучава (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1â € â â € G1â € â â € G1â € â â €
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Количина на работно коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Големина на кутија за подароци 46 × 28 × 38 см 46 × 28 × 38 см 46 × 28 × 38 см
Единечна бруто тежина 9,8 кг 11,7 кг 12,1 кг
Количество/20â € ™ GP 572 парчиња 572 парчиња 572 парчињаЖешки тагови: JGPXXX39BN INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи