JGPXXX39C ИНОКС

JGPXXX39C ИНОКС

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX39C INOX. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX39C INOX

Automatic booster system coupled with plastic pump head jet pump with built-in water filter and stainless steel casing on head and 24L carbon steel pressure tank. This pump has equipped mechanical pressure control switch and pressure gauge. It works very silent and reliable and particularly suitable to increase pressure from a water system.


Модел бр. JGP90039C ИНОКС JGP110039C ИНОКС JGP130039C ИНОКС
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4200 литри на час 4500 литри на час
Работен притисок 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L 24L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 46х30х61см 46х30х61см 46х30х61см
Бруто тежина на знакот 14,8 кг 15,5 кг 16,5 кг
Количество/20â € ™ GP 255 парчиња 255 парчиња 255 парчињаЖешки тагови: JGPXXX39C INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи