JGPXXX39C

JGPXXX39C

Можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX39C од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Automatic booster system coupled with plastic pump head jet pump and 19L carbon steel pressure tank. This pump has equipped mechanical pressure control switch and pressure gauge. It works very silent and reliable and particularly suitable to increase pressure from a water system.


Модел бр. JGP40039C JGP60039C JGP80039C
Номинална моќност 400W 600W 800W
Макс. Глава 30м 35м 38м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3100 литри на час 3500 литри на час
Работен притисок 1.2-2.4bar 1.3-2.6bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 46х30х61см 46х30х61см 46х30х61см
Бруто тежина на знакот 12,1 кг 13 кг 13,5 кг
Количество/20â € ™ GP 255 парчиња 255 парчиња 255 парчињаЖешки тагови: JGPXXX39C, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи