JGPXXX41CHT

JGPXXX41CHT

Следното е вовед во JGPXXX41CHT, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете JGPXXX41CHT. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Автоматски систем за засилување поврзан со пумпа од леано железо со млазна пумпа и резервоар за притисок од 19 јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. JGP40041CHT JGP60041CHT JGP80041CHT
Номинална моќност 400W 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 30м 35м 38м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3000л/ч 3200 литри на час
Макс. Висина на аукција
Работен притисок 1.2-2.4bar 1.3-2.6bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L
Големина на кутија за подарок со знаци 48,5х30х51см 48,5х30х51см 48,5х30х51см
Бруто тежина на знакот 11,8 кг 12 кг 12,5 кг
Количество/20â € ™ GP 377 парчиња 377 парчиња 377 парчињаЖешки тагови: JGPXXX41CHT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи