JGPXXX41HT

JGPXXX41HT

Добредојдовте да купите JGPXXX41HT од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Garden jet pump with cast iron pump head and iron pump handle and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type ofgardenjetpumps are very easy to install andoperate.

Модел бр. JGP40041HT JGP60041HT JGP80041HT
Номинална моќност 400W 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 30м 35м 38м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3000л/час 3200 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3 бар 3,5 бари 3,8 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 39 × 20 × 27 см 39 × 20 × 27 см 39 × 20 × 27 см
Бруто тежина на знакот 8,4 кг 8,7 кг 9 кг
Количество/20â € ™ GP 1333 парчиња 1333 парчиња 1333 парчињаЖешки тагови: JGPXXX41HT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи