JGPXXX49 ИНОКС

JGPXXX49 ИНОКС

Како професионално производство на JGPXXX49 INOX, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX49 INOX од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX49 ИНОКС

Градина џет пумпа со пластична глава на пумпа со обвивка од нерѓосувачки челик и пластична рачка за пумпа и алуминиумско куќиште на моторот и пластична обвивка за вентилатор само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.

Модел бр. JGP90049INOX JGP110049NOX JGP130049INOX
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4600 литри на час 4800 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 4.2bar 4,5bar 5.0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 38х24,5х31,5см 38х24,5х31,5см 38х24,5х31,5см
Бруто тежина на знакот 7,5 кг 8,1 кг 8,5 кг
Количество/20â € ™ GP 954 парчиња 954 парчиња 954 парчињаЖешки тагови: JGPXXX49 INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи