JGPXXX49

JGPXXX49

Следното е вовед во JGPXXX49, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете JGPXXX49. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Градина џет пумпа со пластична глава на пумпа и пластична рачка за пумпа и куќиште на алуминиумски мотор и пластична обвивка за вентилатор само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.

Модел бр. JGP40049 JGP60049 JGP80049
Номинална моќност 400W 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 30м 35м 38м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3100 литри на час 3500 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3 бар 3,5 бари 3,8 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 35х23х30см 35х23х30см 35х23х30см
Бруто тежина на знакот 6,1 кг 6,4 кг 6,7 кг
Количество/20â € ™ GP 1160 парчиња 1160 парчиња 1160 парчињаЖешки тагови: JGPXXX49, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи