JGPXXX49C

JGPXXX49C

Како професионално производство на JGPXXX49C, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX49C од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Автоматски систем за засилување поврзан со пластична пумпа за главна пумпа и резервоар за притисок од 19 јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. JGP40049C JGP60049C JGP80049C
Номинална моќност 400W 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 30м 35м 38м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 31001/час 3500 литри на час
Макс. Висина на аукција
Работен притисок 1.2-2.4bar 1.3-2.6bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L
Големина на кутија за подарок со знаци 48,5х30х51см 48,5х30х51см 48,5х30х51см
Бруто тежина на знакот 10,5 кг 11,7 кг 12,4 кг
Количество/20â € ™ GP 377 парчиња 377 парчиња 377 парчињаЖешки тагови: JGPXXX49C, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи