JGPXXX49D ИНОКС

JGPXXX49D ИНОКС

Можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX49D INOX од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX49D ИНОКС

Автоматски систем за засилување поврзан со пластична глава на пумпа и обвивка од нерѓосувачки челик на млазна пумпа за глава на пумпата и резервоар за притисок од 19 листови од јаглероден челик. Оваа пумпа има механички прекинувач за контрола на притисокот и мерач на притисок. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. JGP90049D ИНОКС JGP110049D ИНОКС JGP130049D ИНОКС
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 2800 литри на час 3000л/ч 3200 литри на час
Макс. Висина на аукција
Работен притисок 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L 19L
Големина на кутија за подарок со знаци 48,5х30х60 см 48,5х30х60 см 48,5х30х60 см
Бруто тежина на знакот 12,8 кг 13,5 кг 13,9 кг
Количество/20â € ™ GP 320 парчиња 320 парчиња 320 парчињаЖешки тагови: JGPXXX49D INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи