JGPXXX5 ИНОКС

JGPXXX5 ИНОКС

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX5 INOX. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX5 ИНОКС

Градина џет пумпа со пластична глава на пумпа и рачка од пумпа од нерѓосувачки челик и куќиште на алуминиумски мотор и капак на железен вентилатор само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.

Модел бр. JGP6005 ИНОКС JGP8005 ИНОКС
Номинална моќност 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 38м
Макс. Стапка на проток 3000л/ч 3200 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3,5 бари 3,8 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подароци 37х22,5х26см 37х22,5х26см
Единечна бруто тежина 6,9 кг 7,2 кг
Количество/20â € ™ GP 1294 парчиња 1294 парчињаЖешки тагови: JGPXXX5 INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи