JGPXXX5

JGPXXX5

Можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX5 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


Градина џет пумпа со пластична глава на пумпа и пластична рачка на пумпа и куќиште на алуминиумски мотор и капак на железен вентилатор само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.

Модел бр. JGP6005 JGP8005
Номинална моќност 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 38м
Макс. Стапка на проток 3000л/ч 3200 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3,5 бари 3,8 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подароци 37х22,5х26см 37х22,5х26см
Единечна бруто тежина 6,5 кг 6,7 кг
Количина/20 â € ™ GP 1294 парчиња 1294 парчињаæ— æ ‡ é ˜æ ‡– ‡ æ¡
Жешки тагови: JGPXXX5, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи