JGPXXX5C ИНОКС

JGPXXX5C ИНОКС

Добредојдовте да купите JGPXXX5C INOX од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот

JGPXXX5C INOX

Automatic booster system coupled with stainless steel pump head jet pump and 19L carbon steel pressure tank. This pump has equipped mechanical pressure control switch and pressure gauge. It works very silent and reliable and particularly suitable to increase pressure from a water system.

Модел бр. JGP6005C ИНОКС JGP8005C ИНОКС
Номинална моќност 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 38м
Макс. Стапка на проток 3000л/час 3200 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 1,3 ~ 2,6bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L
Големина на кутија за подароци 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см
Единечна бруто тежина 11,7 кг 12,4 кг
Количество/20â € ™ GP 338 парчиња 338 парчињаЖешки тагови: JGPXXX5C INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи